Nefes Tekstil nefesistanbul.com web sitesi ile onunla bağlantılı yerel web sitelerinde ziyaretçilerin gizliliğine saygı duyar ve bilgilerinizi korumak için büyük özen gösterir. Bu gizlilik politikası sizden hangi bilgileri topladığımızı, bunları nasıl kullanabileceğimizi ve korunmasını sağlamak için attığımız adımları size belirtir.

Hangi kişisel bilgileri topluyoruz?

Nefes’ın sizden isim, adres, doğum tarihi, cinsiyet, e-posta adresi gibi kişisel bilgileri isteyebileceği durumlar vardır. Bunu yarışmalar/promosyonlar için kayıt olduğunuzda, e-posta gibi cevap verme durumlarında ve kayıt veya abonelik gerektiren hizmetler talep ettiğinizde ve bu gibi benzeri durumlarda yapıyoruz. E-posta gönderim listemize dahil olmak istiyorsanız, sizi katılmaya davet edeceğiz. Ayrıca sizden üçüncü bir parti hakkında da; örneğin web sitesinden e-kartpostal gönderebilmeniz durumunda, alıcının adını ve e-posta adresini bilmemiz gereken durumlarda kişisel bilgi toplayabiliriz. Bu bilgiler sadece (e-kartpostal gönderimi) belirli bir amaç için kullanılacak ve üçüncü partiler bizimle temasa geçmediği sürece, Nefes üçüncü partilerle iletişim kurmayacaktır.

‘Tanımlama Bilgisi’ni, web sitemize yaptığınız ziyaretler hakkında bilgi toplamak ve deneyiminizi geliştirmek amacıyla kullanıyoruz. Bu bölümde tanımlama bilgilerini nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, ‘tıklatma akışı‘ adı verilen verileri topluyoruz (sunucu adresi, alan adı vb.). Analiz yapmamızı ve ziyaretlerinizi daha iyi çalışacak şekilde özelleştirmemizi sağlayan bu bilgiler, bize sağlamış olduğunuz bilgiler (örneğin kaydolarak) ile birleştirilebilir

Ziyaretçi Bilgilerinin kullanımı

Sizinle ilgili elde ettiğimiz tüm kişisel bilgiler, güncel veri koruma mevzuatına ve gizlilik politikasına uygun olarak tarafımızca kayıt altına alınacak, kullanılacak ve korunacaktır. Kişisel bilgilerinizi öncelikle size ürün ve hizmetleri sağlamak için kullanacağız. Örneğin:

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz ürünler, fırsatlar ve haberlerle ilgili bilgileri e-posta veya sms yoluyla size göndermek için. Bu bilgiler, ürünler, teklifler ve Nefes haberleri ve/veya onun lisansları veya dikkatle seçilmiş ticari ortaklarıyla ilgili olabilir. Bunu yalnızca Nefes e-posta ve/veya sms mesajları almayı tercih ettiyseniz size göndereceğiz . Artık bizden herhangi bir e-posta ve/veya sms mesajı almak istemiyorsanız, veya kişisel verilerinizi değiştirmek istiyorsanız ya da kişisel bilgilerinizin veri tabanımızdan silinmesini istiyorsanız, sizi aşağıda yer alan ‘Tercih değiştirme, kişisel bilgileri silme veya değiştirme’ kısmına yönlendiriyoruz

Bu bölüm, web sitesine yapılan ziyaretleri analiz etmek ve ziyaretçilerin genel ilgi alanları hakkında bilgi edinmek ve ayrıca bireysel ilgi ve ihtiyaçlarını anlamak ve böylece ürün ve hizmetlerimizi geliştirerek ilginizi çeken içerik, özellik ve promosyonlar sunmamızı sağlıyor.

Ziyaretçi bilgilerini kim yönetiyor?

Nefes’ın mevcut global ve yerel web sitelerini barındıran sunucular ABD’de bulunmaktadır. Eğer ABD dışında bulunuyorsanız, lütfen sağladığınız bilgilerin ABD’ye transfer olacağını ve bilgilerinizi girerek ile bu transfere izin verdiğinizi unutmayın. Nefes verilerinizin korunması konusunda yeterli güvencenin sağlanması için ABD’de bulunan hosting şirketi ile bir anlaşma yapmıştır. Kişisel bilgiler, güncel veri koruma mevzuatına ve bu Gizlilik Politikasına uygun olarak tutulacaktır.

Ziyaretçi bilgilerinin korunması

Web sitemizi ziyaret ederek bize verdiğiniz bilgileri korumak amacıyla çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktayız. Kişisel bilgileriniz güvenli ağlar arkasında yer alır ve özel erişim hakkına sahip ve bilgileri gizli tutması talep edilen sınırlı sayıda kişi tarafından erişilebilir.

Çevrimiçi ortamda kişisel bilgilerinizi verdiğiniz zaman, üçüncü partilerin bu bilgileri ele geçirme ve kullanma riski olduğunu unutmayın. Nefes kullanıcının kişisel bilgilerini ve gizliliğini korumak için çaba göstermesine rağmen, çevrimiçi ortamda açıkladığınız hiçbir bir bilginin güvenliğini garanti edemeyiz, risk size aittir.

Çocukların gizliliği

Nefes aile ve velileri çocukları ile internette vakit geçirmeye ve WWW’nin sunduğu pek çok sitedeki etkinliğe birlikte katılmaya teşvik eder.

Bir çocuk kendi kaydını gerçekleştirmeye çalıştığında, yukarıdaki bölümde ‘ziyaretçilerden aldığımız bilgiler’ kısmında belirtilen bilgiler ile aynı türde bilgilerin gönderilmesi istenecektir. Ayrıca çocuk tarafından sağlanan ve ziyareti sırasında toplanan bilgi (örneğin tanımlama bilgisi aracılığıyla) yukarıda belirtildiği gibi kullanılabilir.

Nefes çocukların gizliliğini korumayı taahhüt eder ve 13 yaşın altındaki çocuklardan kişisel veri toplama amacı yoktur. Eğer 13 yaşın altındaysanız ve kaydınızı göndermeye çalışıyorsanız, kaydınız reddedilir ve size 13 yaşın altındaki çocuklardan kayıt kabul etmediğimiz bilgisini veririz. 13 yaşın altındaki çocukların aile ve velilerinin, çocuklarının e-posta ve diğer çevrimiçi etkinliklerini düzenli olarak kontrol etmelerini ve izlemelerini öneririz.

Üçüncü partiler

Bilgilerin üçüncü partilere ifşası

Yukarıda belirtilen amaçlar için Nefes Grubu’na ait şirketler dışında ve aşağıda açıklananlar hariç; önceden haber vermeden ve geçerli veri koruma yasası uyarınca; kişisel bilgilerinizi satmıyor, ticaretini yapmıyor veya başka şekilde üçüncü partilere transfer etmiyoruz. Nefes Grubu’nun tüm üyeleri, gizlilik ve kişisel bilgilerin korunmasına değer verir ve yürürlükte olan benzeri gizlilik politikaları vardır. Verileriniz, web sitesi barındırma (hosting) ortaklarına ve sitenin tasarımı ve çalışması, hizmetlerinin yürütülmesi (örneğin ödül kazanılması durumunda) veya toplanan verilerin analizi konusunda bize yardımcı olan diğer taraflara aktarılabilir. Söz konusu partiler, verilerinizi sadece işleri belirtildiği şekilde yürütmek amacıyla kullanacak ve bu bilgileri gizli tutmaları istenecektir. Ayrıca yasalar gerektirdiği takdirde kişisel verileri açıklayacağız.

Üçücü parti bağlantıları

Size kolaylık sağlamak ve web sitesinin kullanımını artırmak amacıyla, üçüncü partilere giden, bu gizlilik ilkesinin geçerli olmadığı bağlantılar ekliyoruz. Bu bağlantılar sizi hizmetlerimizin ve Nefes sitesinin dışına taşır ve kontrolümüz dışındadır. Bu, birlikte markalama anlaşmasının parçası olarak Nefes logolarını kullanabilen ortaklara yapılan bağlantıları da kapsar. Bağlantı kurabileceğiniz sitelerin kendi özerk gizlilik ilkeleri vardır ve kendi sitemizin bütünlüğünü korumaya çalışmamıza rağmen, Nefes bu sitelerin içerik ve faaliyetlerinden sorumlu değildir ve bu sitelerle ilgili olarak yükümlülük altına sokulamaz. Bu sitelere yaptığınız ziyaret/erişimden doğan risk tamamen size aittir. Bu diğer siteler, kullanıcılara kendi tanımlama bilgisini gönderebilir, veri toplayabilir veya kişisel bilgileri talep edebilir.

Tanımlama bilgisinin kullanımı

Tanımlama bilgisi, ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından tanıtma amaçlı olarak bilgisayarınıza yüklenen küçük veri parçalarıdır. Tanımlama bilgisi, web sitesi üzerindeki etkinliklerinizi takip etmek için kullanılabilir ve bu bilgi bize tercihlerinizi anlamak ve websitesi deneyiminizi geliştirmek konusunda yardımcı olur. Tanımlama bilgisi, örneğin kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamak için de kullanılır.

Bunların gelmesini istemiyorsanız, tüm tanımlama bilgilerini kapatabilirsiniz. Ayrıca tanımlama bilgisi kullanıldığı zaman, bilgisayarınızın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Her iki seçenekte de tarayıcınızın ayarlarını (internet explorer gibi) değiştirmeniz gerekir. Ayrıca tanımlama bilgilerini sizin için yönetebilen yazılım ürünleri de bulunmaktadır. Unutmayın ki, bilgisayarınızı tanımlama bilgisini reddetmeye ayarladığınız takdirde, ziyaret ettiğiniz web sitesinin işlevselliği sınırlanabilir ve web sitesindeki bazı özelliklere erişim sağlayamayabilirsiniz.

Tercih değiştirme , kişisel bilgileri silme veya değiştirme

İstediğiniz zaman kaydınızı iptal edebilir, ve Nefes’tan e-posta ve/veya sms mesajı almamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüm kişisel bilgilerinizin veri tabanımızdan silinmesini seçebilirsiniz.

Tercihinizi değiştirmek, kişisel bilgilerinizi silmek veya değiştirmek istiyorsanız, lütfen kayıt sayfasını ziyaret edin. Kişisel bilgilerinizin değişmesi durumunda, hemen güncelleme yapmanızı öneririz.

Gizlilik Politikası değişiklikleri

Yönetmelikteki değişiklikler nedeniyle ve internetteki yeni gelişmelere ve olanaklara ayak uydurmak amacıyla, zaman zaman bu politikanın değiştirilmesine ihtiyaç duyabiliriz. Bu nedenle, dilediğimiz zamanda bu değişiklikleri yapma hakkımızı saklı tutuyoruz ve web sitemizi ziyaret ederken bu değişikliklere tabi olduğunuz için, sizden bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmenizi rica ediyoruz.

Nefes.com sitesi üzerinden erişilebilen yerel Nefes web siteleri için benzer gizlilik politikaları yürürlüktedir, ancak yerel yönetmeliklere bağlı bazı farklılıklar olabilir. Bu yüzden ziyaret ettiğiniz  Nefes sitesinin gizlilik politikasını okumanızı öneririz.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz

Web sitemiz veya gizlilik politikamız ile ilgili, herhangi bir soru veya yorumunuz varsa, lütfen bize yazın: info@nefesistanbul.com

Onayınız

Nefes web sitesini kullanarak, buradaki Gizlilik Politikası şartlarını ve diğer Şartlarımızı ve Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer Gizlilik Politikası şartlarımızı ve tüm Şartlarımızı ve Koşullarımızı kabul etmiyorsanız, lütfen kişisel bilgilerinizi vermeyiniz ve siteyi kullanmayınız.

Çevrimiçi politika

Gizlilik Politikası internet kullanımının doğasında olan hiçbir şey için geçerli değildir ve bu yüzden Nefes’ın kontrolü dışındadır ve geçerli yasalara ya da hükumet yönetmeliğine aykırı olacak hiçbir şekilde uygulanamaz. Bu çevrimiçi gizlilik politikası sadece web sitemiz aracılığıyla toplanan bilgiler için geçerlidir ve çevrimdışı toplanan bilgiler için geçerli değildir.